Mezoterapia igłowa i jej zastosowanie w medycynie estetycznej

mezoterapia-iglowa-medycyna-estetyczna

 

Mezoterapia jest naturalnym, nieinwazyjnym zabiegiem iniekcji, szeroko stosowanym do odżywiania, nawilżania i odmładzania skóry, stymulując produkcję kolagenu i elastyny.

Mezoterapia dostarcza witamin, aminokwasów, minerałów, kwasu hialuronowego i wszystkich niezbędnych składników zdrowym komórkom skóry do mezodermy lub środkowej warstwy skóry. Zabieg ten pomaga poprawić matową, zmęczoną skórę, powierzchowne zmarszczki i jest idealny do wstępnego lub pooperacyjnego kondycjonowania skóry.

Odmłodzenie skóry

Mezoterapia jest najczęściej stosowana do odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Wiele osób zauważa, że ich skóra z czasem traci swoją definicję i młodzieńczy wygląd. Jest to zazwyczaj wynikiem nagromadzenia tłuszczu, uszkodzeń spowodowanych czynnikami takimi jak światło słoneczne, a także utratą elastyczności skóry.

Mezoterapia ma na celu odmłodzenie twarzy i szyi poprzez wstrzyknięcie pewnych aminokwasów i przeciwutleniaczy. Wydaje się, że działają one w organizmie, usuwając nadmiar tłuszczu, napinając skórę i eliminując skutki uszkodzenia skóry.

Zabieg stymuluje środkową warstwę skóry, umożliwiając jej produkcję większej ilości kolagenu co: pomaga odmłodzić zmęczoną skórę, zmniejsza drobne linie i zmarszczki, zmniejsza wygląd blizn, produkuje świecącą, zdrową skórę.

Mezoterapia może być również stosowana do innych problemów estetycznych i medycznych.

• Odmłodzenie skóry
• Foto-ochrona skóry
• Podnoszenie skóry
• Anty wolnorodnikowe działanie
• Zwiększenie produkcji białek macierzy skóry (np. Przez podawanie aminokwasów lub syntetycznych peptydów)
• Działanie wybielania skóry
• Zwiększenie jędrności skóry i elastyczności skóry
• Głębokie nawilżenie skóry
• Zabieg przeciwstarzeniowy dla skóry
• Minimalizacja cellulitu
• Zapobieganie wypadaniu włosów
• Minimalizacja rozstępów.

 

Wypadanie włosów

Mezoterapia może być stosowana do wspomagania odbudowy włosów. Stosując preparaty witamin, blokerów DHT i minerałów, zastrzyki podaje się bezpośrednio na skórę głowy, aby pobudzić krążenie krwi, uzupełniając utracone witaminy i minerały oraz umożliwiając odmłodzenie mieszków włosowych.

 

Zmniejsz wygląd cellulitu

Istnieje wiele przyczyn leżących u podstaw cellulitu, w tym brak równowagi hormonalnej i złe krążenie. Zakres tego stanu można podzielić na cztery różne fazy, w zależności od tego, jak się obecnie pojawia, gdy jesteś w różnych pozycjach (leżenie, stojąc i jeśli ścisniesz skórę).

Mezoterapia jest często stosowana w celu wyeliminowania nadmiaru tłuszczu, poprawy krążenia oraz wzmocnienia tkanki łącznej.

 

Rzeźbienie ciała

Mezoterapię można stosować oprócz konturowania, aby określić wygląd swoich nóg, ramion, dłoni, pleców i brzucha. Jest to możliwe, ponieważ niektóre składniki aminokwasów i witamin działają poprzez napinanie luźnej skóry. Składniki wprowadzone do wstrzyknięcia, które rozpuszczają nadmiar tłuszczu, dodatkowo to uzupełniają.