Popularne pilingi chemiczne

Popularne pilingi chemiczne

Peelingi chemiczne przynoszą korzyści i odmładzają skórę mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Najlepszymi kandydatami są często ci z jasną, cienką skórą, która ma tendencję do drobnych zmarszczek lub blizn na twarzy. Głębsze peelingi chemiczne zazwyczaj nie są zalecane w przypadku skóry o wysokim zabarwieniu, takiej jak cera azjatycka, czarna i śródziemnomorska.

Peelingi chemiczne często poprawiają powierzchowne schorzenia skóry, np.:

  • Zmiękczanie blizn
  • Korekta nierównego pigmentu
  • Zmniejszenie zmarszczek
  • Usuwanie skaz
  • Ogólna poprawa tekstury skóry

Istnieje wiele różnych peelingów chemicznych, które pasują do każdego rodzaju skóry pacjenta. Lekarz dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej mogą utworzyć swoją, niestandardową formułę.

Niektóre z najczęściej używane gotowe peelingi to:

  • TCA – Peeling chemiczny z kwasem trójchlorowym
  • AHA – piling chemiczny z alfa-hydroksykwasu
  • Phenol – głęboki piling chemiczny

 

efekty po pilingu chemicznym

Po peelingu chemicznym skóra pacjenta będzie wyraźnie gładsza, a cera znacznie się poprawi. Peeling chemiczny spowoduje dramatyczną poprawę na powierzchni skóry z mniejszymi zmarszczkami, mniejszymi skazami i równomierną skórą. Wyniki są długotrwałe, chociaż nie są odporne na starzenie się i ekspozycję na słońce.

Już Kleopatra i starożytni Rzymianie używali różnych kwasów spożywczych do obrania skóry. Na początku XX wieku kobiety przeszły „niemedyczne” peelingi w salonach z tajnymi recepturami, które prawdopodobnie były łagodnymi kwasami.

Peelingi chemiczne są w zasadzie przyspieszoną formą złuszczania wywołaną przez stosowanie produktów chemicznych. Istnieją różne rodzaje peelingów chemicznych, których celem jest usunięcie pigmentacji, zmniejszenie zmarszczek oraz leczenie trądziku i blizn.

Podczas konsultacji z lekarze doradzają pacjentom, jakiego rodzaju peeling chemiczny jest najbardziej odpowiedni do ich stanu orazi ile zabiegów jest wymaganych.