Biorewitalizacja – czym jest i do czego służy?

biorewitalizacja skóry

Biorewitalizacja to rewitalizacja skóry w biologiczny sposób, aby odmłodzić, nawilżyć suchą, zmęczoną i zniszczoną słońcem skórę z natychmiastowym efektem z wynikami trwającymi do 2-3 lat.

Jest to metoda iniekcji, która wprowadza małe dawki kwasu hialuronowego do głębokiej części skóry. Poprawia metabolizm komórkowy i głęboko nawilża skórę. Procedury te zmniejszają szybkość starzenia się skóry i poprawiają jej jakość skóry wewnątrz poprzez biorewitalizację komórek.

Ilość kwasu hialuronowego w skórze młodych ludzi jest raczej wysoka, ponieważ młodsza skóra wydaje się jasna i młodzieńcza. Jednak w końcu ilość „młodzieńczego eliksiru” zaczyna opadać niepowstrzymanie, a tym samym zmniejsza tony skóry, ucisk, elastyczność, skóra przestaje wyglądać świeżo, wygląda na odwodnioną i tworzą się zmarszczki. Poza naturalnym starzeniem biologicznym na skórę wpływa również fotostarzenie, czyli więdnięcie i starzenie się skóry jest dodatkowo stymulowane przez promienie UV.

Wykorzystanie biorewitalizacji

Naukowcy udowodnili, że wstrzykiwanie kwasu hialuronowego stymuluje syntezę kolagenu i umożliwia nawilżenie skóry. Ponadto stymulowano produkcję kwasu hialuronowego przez pacjenta.

Biorewitalizacja może być jednak przeprowadzana w dowolnym obszarze ciała, pod warunkiem, że jest bezpieczna i korzystna dla pacjenta. Biorewitalizację twarzy można również przeprowadzić na różnych głębokościach tkanek, w zależności od wymaganego leczenia.

Zazwyczaj zabiegi wykonywane są w obszarach takich jak twarz, szyja, dekolt (dolna linia szyi) lub ręce. Te obszary ciała są zwykle poddawane działaniu większości promieni UV i dlatego wykazują szybsze uszkodzenie skóry poprzez fotostarzenie.

Biorewitalizacja może być również stosowana w leczeniu osłabienia włosów. Wykonując iniekcje śródskórne w ten obszar, ma to bezpośredni wpływ na mieszki włosowe i gruczoły łojowe, poprawiając procesy troficzne i normalizując funkcje gruczołów łojowych oraz skład ich wydzielin. Pacjenci mogą oczekiwać rezultatu, który oferuje mocniejsze, bardziej błyszczące i jedwabiste włosy.

efekty biorewitalizacji

Jak wygląda leczenie?

Podczas zabiegu w skórę wstrzykuje się małymi dawkami czysty kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego. Kwas hialuronowy utrzymuje wilgoć w skórze. Jedna cząsteczka łączy 200-500 cząsteczek wody, utrzymując równowagę wilgoci w tkankach. Jest zatem oczywiste, że funkcją kwasu hialuronowego jest nawilżanie skóry, co tworzy młodzieńczy wygląd.

Sama procedura trwa około 30-60 minut, w zależności od obszaru leczenia. Procedura jest zwykle bezbolesna. Pacjenci z nadwrażliwością mogą otrzymać miejscowy krem ​​znieczulający, aby złagodzić dyskomfort. Pacjenci mogą spodziewać się niewielkiego zaczerwienienia lub obrzęku po zabiegu, który trwa do kilku godzin.

Biorewitalizacja jest zwykle przeprowadzana w 2-3 oddzielnych procedurach, z przerwą około miesiąca między każdym. Charakter zabiegu pozwala na długoterminowe wyniki dzięki bezpiecznej technice.

Po leczeniu niektórzy pacjenci mogą rzadko doświadczać takich reakcji, jak zasinienie w miejscu wstrzyknięcia, zaczerwienienie, tworzenie małych guzków, niewielkie zaczerwienienie lub obrzęk.

Pacjenci nie powinni nakładać produktów kosmetycznych na skórę w miejscach, w których  kilka godzin wcześniej  przeprowadzano biorewitalizację i nie należy narażać ich na promieniowanie UV, a przez 2 tygodnie po zabiegu należy unikać korzystania z sauny. Ponadto należy unikać spożywania alkoholu przez 2 dni po zabiegu.