Co warto wiedzieć o wypełniaczach

Co warto wiedzieć o wypełniaczach

Wypełniacze skórne na bazie kwasu hialuronowego stanowią bezpieczny, nie chirurgiczny sposób na rozwiązanie problemu utraty objętości twarzy, wypełnienie pustki pod skórą i usunięcie zagnieceń. Efekty po zabiegach to naturalny, bardziej młodzieńczy wygląd, z miękkimi konturami twarzy i zdrowszym wyglądem.

Wypełniacze skórne są skuteczną, stosunkowo prostą metodą leczenia wielu rodzajów zmarszczek, fałd, blizn, zapadniętych lub wydrążonych policzków, które mogą lub miały miejsce w wyniku naturalnego procesu starzenia.

Wykorzystanie wypełniaczy

Wypełniacze skórne są odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku i różnych typów skóry. Jednak każda skóra w różny sposób starzeje się, ale dzięki doborze odpowiedniego wypełniacza można go wykorzystać do odmłodzenia każdego obszaru i typu skóry. Od linii uśmiechu po pionowe linie ust, wypełniacze mogą wygładzić niechciane zmarszczki i przywrócić naturalne kontury.

Wypełniacz to żel o gładkiej konsystencji wykonany z kwasu hialuronowego – naturalnie występującej substancji w skórze, która pomaga zwiększyć objętość i nawilżenie. Jest wykorzystywany głównie do:

  • Nos do ust (bruzdy nosowo-wargowe)
  • Linie od ust do podbródka (linie marionetek)
  • Pod okiem (dolina łez)
  • modelowania i powiększania ust
  • modelowania kącików ust i linii uśmiechu

Wypełniacze skórne można również stosować do wolumetrii – modelowania objętości policzków.

Bezpieczeństwo stosowania wypełniaczy

Wypełniacze skórne to preparaty nowej generacji, które nie są pochodzenia zwierzęcego i które są wykonane z kwasu hialuronowego – naturalnie występującej substancji, która odgrywa istotną rolę w nawilżaniu skóry i uzupełnianiu jej naturalnej objętości.

Przed rozpoczęciem leczenia nie są wymagane testy skórne alergii. Żel do iniekcji to zatwierdzony i przebadany klinicznie preparat kwasu hialuronowego, który jest bezpieczny i skuteczny we wszystkich rodzajach skóry.

Wypełniacze skórne oferują bezpieczną i skuteczną niechirurgiczną opcję wygładzania zmarszczek i fałd twarzy. W rzeczywistości są to najszybciej rozwijające się niechirurgiczne zabiegi estetyczne na całym świecie, jednak wszystkie wypełniacze skórne nie są takie same.

Oprócz zastosowania jako leczenia estetycznego, kwas hialuronowy jest również stosowany od ponad 40 lat do wstrzykiwania do stawów stawowych, do wspomagania ruchów, a także do operacji oczu i naprawy ran. Nieusieciowany kwas hialuronowy w swojej naturalnej postaci jest w stanie ciekłym. Łączenie krzyżowe to proces, dzięki któremu kwas hialuronowy jest wytwarzany w postaci produktu żelowego, który można wstrzykiwać w skórę w celu uzyskania długotrwałych rezultatów.

W medycynie estetycznej stosuje tylko sprawdzone, bezpieczne i biodegradowalne wypełniacze skórne.