Mezoterapia w leczeniu łysienia

mezoterapia

Mezoterapia do pielęgnacji włosów jest procedurą podawania czynników wzrostu, witamin i białek w skórze głowy pacjentów cierpiących na problemy z włosami i skórą głowy.

Substancje te są wstrzykiwane do mezodermy, warstwy skóry, która jest łącznikiem między tkankami skóry a warstwą tłuszczu. Pomaga w poprawie dystrybucji krwi, wyzwalając metabolizm komórkowy i przyspieszając ożywienie mieszków włosowych. Stwierdzono, że ten rodzaj mezoterapii jest pomocny dla wielu pacjentów cierpiących z powodu aktywnego opadania włosów.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia jest zabiegiem wykonywanym na całym świecie od wielu lat. Wykorzystuje bezbolesne mikrowstrzyknięcia kompozycji witamin i składników aktywnych w skórę, co poprawia jakość i strukturę twarzy i ciała, szczególnie w najbardziej wrażliwych miejscach, takich jak powieki, szyja, klatka piersiowa i dłonie. Zabieg stosuje się w profilaktyce i leczeniu wypadania włosów, leczenia cellulitu i rozstępów, jest także metodą hamowania procesu starzenia.
Kwas hialuronowy i kompleks restrukturyzacyjny włosów RHB powoduje ogólną poprawę oraz jakość włosów od ich korzeni do końcówek dzięki:

  • Nawodnieniu skóry głowy
  • Zmniejszeniu wypadania włosów
  • Restrukturyzacji włosów
  • Ochronie przed utlenianiem
  • Odżywianiu skóry właściwej i mieszków włosowych
  • Redukcji łupieżu

 

Zalety mezoterapii wspomagającej odrost włosów

Rewitalizacja mieszka włosowego – arginina, glutamina, glicyna i ornityna są niezbędne dla proliferacji komórek. Te składniki odżywcze wzmacniają korzeń, aby rozwinąć mocne włosy. Wzmocnienie i ochrona włókna kapilarnego – cysteiny i cynku, dwóch głównych składników keratyny, które składają się na włókno włoskowate, służy do zapewnienia zdrowia i urody włosów.

Stymulacja wzrostu – witaminy z grupy B zwiększają odnowę mieszków włosowych i biorą udział w stymulacji wzrostu włosów.

Odżywianie i nawilżanie skóry głowy – właściwości nawilżające kwasu hialuronowego odżywiają i chronią przed wysychaniem tkanek otaczających mieszek włosowy, a tym samym przed pojawieniem się łupieżu.

Mezoterapia łączy orzeźwiające, odżywcze i stymulujące elementy niezbędne do poprawy struktury włosów, regulowania łojotoku, stymulowania ponownego wzrostu i spowalniania wypadania włosów.

Zapobiega ponownemu pojawieniu się łupieżu, ponieważ odbudowuje cement międzykomórkowy i pełni funkcję ochronną skóry głowy. Włosy stają się promienne siłą i witalnością, ciałem i gęstością.

Tak jak kwas hialuronowy może przynieść korzyści Twojej skórze, mięśniom i stawom, może również poprawić kondycję włosów. Kwas hialuronowy jest już obecny w skórze głowy, więc dzięki zastosowaniu produktu, który zawiera go jeszcze więcej, będzie on dalej wchłaniany przez skórę głowy, dzięki czemu będziesz mógł doświadczyć jeszcze więcej korzyści.